Chcú Maďari osloviť slovenské publikum?

Autor: Alex Laczko | 21.8.2012 o 9:50 | (upravené 22.8.2012 o 11:22) Karma článku: 5,04 | Prečítané:  589x

Slovenskí Maďari sa nehrnú blogovať na slovenské portály. Napíšu pritom stovky článkov ročne, ale v slovenčine len zriedkavo. Má to znamenať, že nemajú záujem o spektrum slovenských čitatelov? Určite nie.

 

Anatómia slovensko-maďarského blogera (SMB)
Typický SMB, tak isto ako jeho slovenskí kolegovia, rád vníma svoje prostredie kriticky. Sú medzi nimi aj novinári, ale väčšinou sú to ľudia, ktorých hlavná činnosť nespočíva v písaní článkov. Blogujú vo voľnom čase, najmä keď ich rozčúlia politici. Ich vzťah nikdy nebol ružový, k čomu prispela aj komunikačná ignorancia politických strán.

Iste si je každý čitateľ vedomý toho, že kvalitné blogy a príspevky sú časovo náročné. Globálne preto môžeme povedať: Slovenskí Maďari nepíšu preto, lebo nevedia skloňovať, ale z dôvodu, že nemajú motiváciu vynaložiť ďalšie energie na šírenie svojich myšlienok a stanovísk. Demotivujúce okolnosti sa počas rokov premenili na stereotypy, ktoré neprežíva len slovenská väčšina, ak počuje o Maďaroch, ale aj Maďari, ak majú hovoriť o svojich možnostiach.

Čo s tým?
Situácia je zložitá. Ešte nikdy nebolo také mediálne ticho o slovenkých Maďaroch, ako cez posledné tri roky. Bolo by ľahké začať obviňovať médiá, je to ale o niečom inom, a sme v tom všetci. Kolujú tu mýty, fámy a informácie, ktoré nie sú pravdivé. Bolo by dobré ich vyvrátiť, no doposiaľ sa na to neodvážil nikto (ruky preč dáva hlavne tzv. politická reprezentácia). Preto spúšťame nový projekt, ktorý by mohol napomôcť búraniu predsudkov, lebo vieme, že každý je tolerantný dovtedy, kým neprídu do reči menšiny.

Projekt spúšťame do mesiaca a dúfam, že nájde odozvu. Najmä u čitateľov SMEčka.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Drucker: Nie. Nikto mi nezavolal a to hovorím absolútne čestne

Angažovanie Tomáša Szalaya, niekdajšej pravej ruky ministra Rudolfa Zajaca, vyvolalo podľa Druckera otázky v Smere.

DOMOV

Smer sa poistí politikou pre robotníkov, kritiku počúvať nechce

Programová konferencia naznačila, že pozícia Kaliňáka v strane slabne.

SVET

Maďari si pripomenili krvavú revolúciu. Vypískali Orbána a pobili sa

V Budapešti sa zišli odporcovia maďarského premiéra.


Už ste čítali?